Istorijski dan za ženski fudbal – Breznica je prvi crnogorski klub koji je ostvario pobjedu na evropskoj sceni.

Djevojke Zorana Vukovića savladale su rumunski Kluž 3:2 u meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona i u posljednjem kolu boriće se za prolaz u narednu fazu.

Breznica ima četiri boda nakon dva meča, kosovska Mitrovica maksimalnih šest, pa će ta dva tima u međusobnom duelu u Nikšiću, u utorak, odlučivati o pobjedniku grupe.

U današnjem meču Kluž je poveo u 17. minutu, golom kapitenke Fičaj, da bi u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačila Jelena Vujadinović, nakon asistencije Jelene Karličić.

Breznica je u prvih pet minuta nastavka došla do preokreta – dva puta je pogodila Ana Milović, drugi gol je dala iz penala koji je izborila Karličić.

Rumunke su do kraja samo ublažile poraz preko Balaćeanu…