Fudbalerke Breznice u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igraće protiv slovenačkog Pomurja, a utakmica će se igrati 3. ili 4. novembra u Beltincima, u blizini Murske Sobote. Nakon što su saznali ime rivala u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona u ŽFK Breznica su odmah počeli pripreme za planiranje puta ka Morske Sobote.

Ove godine promjenjen je format takmičenja i umjesto kvalifikacionih turnira kako se igralo ranijih godina, samo jedna utakmica odlučiće o tome ko će među najbolja 32 tima u Evropi. Trener Zoran Vuković ulogu favorita, ne zbog toga što je domaćin, prepustio je Slovenkama.

Slovenke su favoriti igraju dugo godina UEFA Ligu šampiona ali zbog prošlogodisnjih resultata našeg kluba koji je jedini donio pobjedu ženskom crnogorskom fudbalu u istoriji imamo obavezu prema našim ljudima koji nas podržavaju širom regiona da damo maksimum, kazao je Vuković.

On je naglasio da vjeruje da njegov tim može da napravi iznenađenje.

Imamo dosta prijatelja u Sloveniji i znamo da ćemo se tamo osjećati kao u Pljevljima već danas smo dobili preko 100 poziva ljudi iz Slovenije a prije svih našeg velikog prijatelja, možemo reći i brata svih nas u klubu Miloša Milovića koji jedva čeka da dođemo i njegova ćerka Ana koja je igrala za nas prošlu Ligu sampiona, a sad igra za ŽNK Olimpiju i koja je jedna od najboljih igračica regiona, rekao je trener šampiona Crne Gore.

Kada je neko uspješan onda svi kidišu na njega

Kao i uvijek bez dlake na jeziku iznio je svoje mišljenje kada je u pitanju odnos prema Breznici i na se na trenutno stanje u ženskom fudbalu.

– Znamo da je možda i veliko breme na nama što se tiče naše države jer ipak ljudi ovde više vole da je neko u rasulu pa da mu pomogne, a kada je neko, ko još samo postoji sedam godina, uspješan onda svi kidišu na njega da bude u rangu ostalih. Međutim podrškom Međunarodnih organizacija naš klub može biti samo bolji i bolji a otvoreni smo kao i uvijek za saradnju sa čitavim regionom. Kao igrač sam ostavljao zivot na terenu tako da ne mogu ni drugačije da učim svoje djevojke bez da daju sve od sebe kao što će siguran sam i uraditi, zaključio je nekada veliki borac na terenu.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *